Przydatne informacje

Bilety lotnicze

Jak pokazują coroczne raporty znakomitych serwisów zajmujących się mierzeniem zachowań oraz opinii społeczeństwa, nasze upodobania w kategorii podróży i transportu, coraz częściej przenoszą się w powietrze. Polskie linie lotnicze dzięki takiemu ciągłemu wzrostowi swojego grona klientów, mają w bliskiej perspektywie wyjście z wszystkich dotychczasowych długów oraz sowite zarobki, które pozwolą na niesamowity rozwój oraz modernizację polskich linii lotniczych.
Stale zwiększająca się liczba osób korzystająca z podróży powietrznych, bardzo dobrze wpływa dla całego przemysłu lotniczego, ponieważ bilety lotnicze, które sprzedawane są w dużej ilości, automatycznie w stosunku jednostkowym są dużo tańsze, co z kolei znów sprawia, że z takiej formy transportu korzysta jeszcze większa grupa osób.
Jak wynika z najpopularniejszych ankiet oraz statystyk jednego z dużych polskich serwisów internetowych, czynnikami, które mają zasadniczy wpływ na coraz większe zaufanie do podróżowania liniami lotniczymi są w dominującej części akcje informacyjne, które prowadzone są od kilkunastu lat wręcz masowo na naszej scenie medialnej. Większa wiedza na temat bezpieczeństwa samych samolotów jak również całego systemu podróżowania sprawiają, że wiele osób przełamuje swoje dotychczasowe stereotypy i decyduje się na podróżowanie w powietrzu.

Bagaże w samolocie

Mając w niedługiej perspektywie możliwość podróży samolotem, powinniśmy wiedzieć, co może nam się przydarzyć podczas każdego lotu powietrznego. Artykuł ten nie będzie opisywał oczywiście możliwych tragedii oraz katastrof, jakie mogą spotkać każde połączenia lotnicze, bo to zagrożenie statystycznie występuje tak często jak wygrana na loterii.
Czy zastanawiałeś sie kiedyś czy twój duży bagaż jest bezpieczny na lotnisku a później w indywidualnych przegrodach samolotowych? Z pewnością wielu ludzi nie rozmyśla w ogóle o takich sprawach. Jak doniosły ostatnie wyniki badań, które zostały opublikowane na zlecenie linii lotniczych w niektórych sieciach pasażerskiego transportu nawet 20 jednostek bagażowych na 1000, ulega całkowitemu „wyparowaniu”.
Oczywiście nasz bagaż jest odpowiednio ubezpieczony, jednak, jeżeli mamy zamiar zawierać w nim bezcenne pamiątki lub bardzo wartościowe przedmioty, nie będzie to dobre rozwiązanie, ponieważ przy utracie bagażu będziemy zmuszeni ponieść spore straty. Gdy, będziemy kupować tanie bilety lotnicze, warto sprawdzić statystyki zagubień bagaży, danych linii lotniczych.

Uszkodzenie lub utrata bagażu

Bagaż podręczny mamy zawsze przy sobie. Kiedy odbywamy tanie loty Nicea i tanie loty Wilno wszystkie dokumenty, a także różne drobnostki wkładane są do bagażu podręcznego. Zawsze warto mieć pod ręką chusteczki i jakąś książkę, która umili czas podróży. W przypadku bagażu podręcznego można mieć pewność, że nikt go nie uszkodzi i bagaż nie zaginie, chyba że pasażer sam o nim zapomnie. W takim przypadku jednak stewardessy zawsze na końcu sprawdzają, czy coś nie zostało, więc można liczyć na szybkie odzyskanie zguby. W przypadku bagażu rejestrowanego, który w trakcie podróży nie jest dostępny dla pasażera zdarza się, że ulega on uszkodzeniu. Niektóre tanie loty Sztokholm, tanie loty Moska, a także tanie loty Toronto oraz inne loty, które odbywają się w różne kierunki świata odnotowują przypadki, gdy bagaż został zagubiony. W przypadku, gdy bagaż został zniszczony lub zaginął pasażer ma prawo ubiegania się o odszkodowanie. Roszczenia w tej sprawie należy wnosić do 7 dni od otrzymania naruszonego bagażu.

Przebieg tradycyjnej odprawy

Niektóre linie lotnicze takie jak Ryanair zupełnie zrezygnowały z tradycyjnej odprawy na rzecz odprawy online. Dzięki temu tanie loty Katowice i tanie loty Warszawa nie są opóźnione. Wiele linii lotniczych jednak wciąż stawia na tanie loty Sofia z tradycyjną odprawą. Natomiast niektórzy przewoźnicy pozwalają, aby tanie loty Burgas przebiegały z odprawą tradycyjną lub online. Decyzja należy do pasażera. Osoby, które czeka pierwszy lot powinny zapoznać się z odprawą tradycyjną. W trakcie odprawy sprawdzeniu podlega paszport należący do pasażera. Jeśli podróż odbywa się do jednego z krajów Unii Europejskiej, wtedy wystarczy dowód osobisty. Podróżny musi nadać bagaż rejestrowany i odebrać kartę pokładową, którą okazuje przy wejściu na pokład samolotu. Przy odprawie należy mieć ze sobą bilet. Może być w formie papierowej oryginalny. Kiedy bilet został zamówiony przez Internet, wystarczy jego drukowana wersja. Zawsze jednak trzeba mieć potwierdzenie rezerwacji. Punkt odprawy znajdujący się na lotnisku z języka angielskiego jest nazywany check-in.

Co składa się na cenę biletu

Zdarza się, że cena biletu lotniczego jest bardzo niska. Jakiś czas temu bilety za 1 zł wywołały niemałe zamieszanie. Okazało się jednak, że tanie loty Monachium wcale nie były aż tak tanie, ponieważ trzeba było wnieść jeszcze dodatkową opłatę lotniskową, co znacząco zmieniało cenę. Jednak perspektywa jednej złotówki zrobiła swoje w przypadku tanie loty Ateny. Początkowo niewiele osób porównywało koszt biletów za 1 zł z innymi cenami tanich linii lotniczych. Tymczasem w wielu przypadkach symboliczna złotówka wraz z opłatami lotniskowymi była droższa niż tanie loty Madryt, w które wliczone były już wszystkie opłaty. Morał z tego taki, że kupując tani bilet należy się upewnić, czy wszystkie opłaty zostały w tej kwocie zawarte. Na całościową cenę biletu składają się następujące czynniki: podstawowa cena biletu, wszelkie podatki i opłaty lotniskowe, a także opłata serwisowa. Jeśli tanie loty Sztokholm uwzględniły wszystkie składniki, można być pewnym, że koszt podróży nagle się nie zwiększy.

Rezerwacja biletu

Z sondaży przeprowadzanych regularnie przez tanie linie lotnicze jasno wynika, że większość pasażerów dokonuje rezerwacji biletów przez Internet. Ceny zmieniają się w zależności od dnia, a nawet godziny. Wszystkie tanie loty Poznań, tanie loty Praga, tanie loty Helsinki i wszystkie inne tanie loty stosują taką zasadę. Najwięcej zamieszania wprowadzają dodatkowe czasowe promocje. Teoretycznie promocja ma trwać w określonych dniach, ale nie zawsze tak jest. Często tanie linie na promocję wystawiają konkretną liczbę biletów i tanie loty Stambuł zostają wykupione znacznie wcześniej niż to zakładano. W przypadku zakupu biletów online najczęściej wprowadza się możliwość zapłaty wyłącznie kartami kredytowymi lub innymi kartami debetowymi np. typu Visa. Wtedy konsument dokonuje rezerwacji w rzeczywistym czasie i płaci dokładnie tyle, ile w danym momencie wynosi cena biletu. Zdarza się jednak, że dopuszczalną formą płatności jest przelew bankowy. Jeśli dotrze on za dwa dni, cena w międzyczasie może ulec zmianie. Dlatego ważne jest dokonanie przelewu zaraz po rezerwacji biletu.

Opłata za bilet kartą

Rezerwacja biletów lotniczych online na tanie loty Larnaka nie powinna nikomu sprawić trudności. Bez względu na to, czy rezerwacja jest dokonywana bezpośrednio u przewoźnika, czy w inny sposób formularz, który należy wypełnić jest przejrzysty. Wszystkie firmy sprzedające bilety dbają o to, aby tanie loty Toronto sprawiały przyjemność, a nie nastręczały trudności. Cały proces rezerwacji, łącznie z opcją zapłaty jest przejrzysty. Najpierw należy wybrać termin lotu, lotnisko, z którego chce się lecieć, a także czy jest to lot w jedną stronę, czy w obie. Jeśli potrzebny jest bilet powrotny od razu to zaznaczamy i wybieramy datę powrotu. Należy pamiętać, że bilet zakupiony w obie strony jest tańszy niż, gdy się kupuje bilet w jedną stronę oddzielnie i w drugą stronę oddzielnie. W ten sposób najwięcej oszczędzamy na tanie loty Chicago. W przypadku dalekich podróży jest to niewątpliwa oszczędność. Kiedy wpiszemy wszystkie informacje dojdziemy do miejsca, gdzie figuruje forma zapłaty. Obsługiwane są różne kart kredytowe i debetowe. Wybieramy z listy właściwą.

Proces rezerwacji biletu

Rezerwacja biletu przez Internet może być wykonana u jednego z trzech podmiotów. Rezerwując tanie loty Donieck często wybierana jest bezpośrednia witryna danego przewoźnika. Rezerwacji na tanie loty Kopenhaga można dokonać również przez strony niektórych biur podróży. Ostatnią opcję stanowi wyszukiwarka połączeń, która zbiera w jednym miejscu najatrakcyjniejsze okazje. Bukując tanie loty Barcelona zawsze konieczne jest użycie przygotowanego na stronie formularza. Niewypełnienie jednego z wymaganych pól blokuje możliwość rezerwacji. W formularzu należy wypełnić wymagane dane. Wszystkie tanie loty Kaliningrad są rezerwowane w taki sam sposób. Pierwsze pole dotyczy lotu, czyli terminu, miejsca wylotu i przylotu oraz rodzaju biletu. Dzięki tym danym wyszukiwarka pokaże loty, które odpowiadają przedstawionym kryteriom. Teraz należy zaznaczyć konkretny lot. W następnym etapie uzupełniamy osobiste dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, adres mailowy. Po wprowadzeniu danych klikamy przycisk „rezerwuj”, a następnie wyświetla się formularz płatności.

Brak potwierdzenia rezerwacji

Rezerwacja online to bardzo duża dogodność, ale zdarzają się również sytuacje, które konsumentom utrudniają życie. Osoba, która rezerwuje tanie loty St Petersburg powinna wiedzieć, co należy zrobić, jeśli nie otrzyma potwierdzenia rezerwacji pomimo wniesienia opłaty. Użyteczne informacje dotyczące nieprzewidzianych sytuacji można je znaleźć na forach turystycznych. Tam konsumenci dzielą się praktycznymi radami. Podróżni w zależności od sytuacji chwalą tanie loty Helsinki lub tanie loty Kijów za rozwiązanie problemu albo narzekają. Kiedy płatność za bilet dokonywana jest kartą kredytową, natychmiast wysyłany jest e-mail z potwierdzeniem rezerwacji. Na niektórych stronach potwierdzenie rezerwacji wyświetla się też bezpośrednio na ekranie. Problem pojawia się, gdy po otwarciu poczty elektronicznej potwierdzenia nie widać. W pierwszej kolejności należy sprawdzić folder spam lub ewentualnie kosz. Tego typu wiadomości poczta czasem traktuje po prostu jako śmieci. Jeśli to nic nie da, konieczne jest wykonanie telefonu do biura obsługi klienta.

Samoloty nasza codzienność

Kto by się spodziewał tego, że polskie linie lotnicze będą zdecydowanie bardziej pożądane niż inne dostępne nam środki transportu. Trzeba przyznać, że podróżowanie za pomocą samolotów jest zdecydowanie szybsze, a jak mówi powiedzenie ‚czas to pieniądz’. Tanie linie lotnicze, królują jeśli chodzi o środki transportu. Społeczeństwo odkryło, że jest to zdecydowanie bardziej przyjemny sposób, w który można podróżować. Nie ma się co dziwić. Nasze polskie koleje już od dawna przeżywają poważny kryzys i chyba każdy kto korzystał z ich usług to odczuł. Loty krajowe cenowo są porównywalne z cenami jakie podaje nam PKP, więc wybór jest chyba prosty. Społeczeństwo w tych czasach zdecydowanie liczy na wygodę i odpowiednią higienę co na pewno mogą nam zapewnić linie lotnicze. Ludzie stali się bardziej otwarci na wszystko dlatego podróżowanie za pomocą samolotu w kraju nie jest niczym dziwnym, ale już raczej normalnym i powszechnie spotykanym. Ciekawe czym spróbują za kilka lat zastąpić samoloty, żeby jeszcze bardziej umilić podróżowanie.

Nieprawdziwe stereotypy.

Przez lata ludzie starali się unikać podróżowania za pomocą samolotów, gdyż uważano to za niebezpieczny środek transportu. Linie lotnicze za wszelką cenę starały się pozbyć tego stereotypu z głów ludzi na całym świecie. Patrząc się na dzisiejsze statystyki, loty nie są już tak przerażające dla sporej ilości osób. Odkryto, że podróżowanie za pomocą samochodów jest bardziej niebezpieczne niż samolotami. Polskie linie lotnicze cały czas zapewniają, że nasze krajowe samoloty są w bardzo dobrym stanie, a do wypadku nie doszło już od kilkudziesięciu lat. Dodatkowo na pokładzie znajduje się wykwalifikowana załoga, która w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa jest w stanie skutecznie uspokoić wszystkich pasażerów i zapanować na całą sytuacją. Nasi Polscy piloci mają na swoim koncie setki przelotów różnego rodzaju samolotami, więc posiadają szeroką wiedzę techniczną na temat każdej maszyny. Jak widać latanie wydaje się być zdecydowanie bardziej bezpieczne niż nasze samochody, którymi jeździmy niemal codziennie.

Polskie Linie

Dla Polski loty krajowe, są czymś w miarę nowym. Oczywiście ludzie korzystali z samolotów, ale przeważnie by udać się do innego kraju. Głównymi środkami transportu w naszym państwie były pociągi, samochody czy autobusy. Jednak wraz z ciągłym wzrostem rozwoju techniki Polskie Linie Lotnicze zaczęły wprowadzać coraz więcej połączeń krajowych, dzięki czemu większa ilość osób postanowiła z nich skorzystać. Odkryli, że jest to zdecydowanie lepszy sposób na podróżowanie szczególnie jeśli towarzyszą nam dzieci. Całodniowa jazda samochodem może źle wpłynąć na wszystkich, a transport za pomocą samolotu jest kwestą godziny czy dwóch. Dodatkowym plusem są tanie bilety lotnicze, więc nie trzeba się martwić o to, ze taka podróż będzie nasz kosztować setki i tysiące złotych. Faktem, który dość często przekonuje ludzi do skorzystania z linii lotniczych są statystyki, które pokazują, że częściej dochodzi do wypadków z udziałem samochodów niżeli samolotów. W dzisiejszych czasach nasze bezpieczeństwo jest zdecydowanie najważniejsze.